Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
67 %
0.5kmh
75 %
Hën
15 °
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
E hënë, 12 Prill, 2021
spot_img

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për bllokimin e aeroportit të Rinasit, ja akuza që rëndon mbi kontrollorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku prej mbrëmjes së djeshme kontrolloorët kanë bllokuar fluturimet.

Kontrollorët po hetohen për “shpërdorim detyre”, parashikuar në nenin 248 të Kodit Penal. Oficerët e Policisë Gjyqësore kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, ndërkohë që vijojnë hetimet për të evidentuar rolin e secilit kontrollor të përfshirë në këtë ngjarje.

Pak minuta më parë njëri prej kontrollorëve, Nuhin Mezini, është thirrur në polici për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me këtë ngjarje.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img