Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet dhe dërgon në gjyq dosjen për Artan Shkëmbin, për çfarë akuzohet ish-numri 2 i OFL

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar në gjyq dosjen për ish-numrin 2 të OFL-së Artan Shkëmbi. Ai akuzohet nga organi i akuzës së ka nxjerr sekretin hetimor, në lidhje me disa hetime që kryeshin nga autoritetet gjermane për një trafikant droge.

Tashmë, Gjykata do të vendosë për fatin e Artan Shkëmbit. Ai u pezullua nga detyra afro 1 vit më parë.

Një vit më parë autoritetet gjermane i dërguan letërporosi SPAK, dhe kërkuan nisjen e hetimeve për Artan Shkëmbin.

Zv.shefit të Operacionit Forca e Ligjit Artan Shkëmbi, iu kërkua informacion nga gjermanët për një grup të strukturuar që vepronte në trafikimin e kokainës në Gjermani, ku bënin pjesë dhe dy shqiptarët Aleksandër Prroni dhe Klaudio Vukaj, por kreu i OFL-së i ka dekonspiruar këto informacione.

Ky grup sipas autoriteteve gjermane vepronte në Gjermani në shitjen dhe trafikimin e kokainës.

Më shumë

spot_img
spot_img