Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Prokuroria e Kosovës merr vendimin për 7 deputetët e arrestuar, ja sa do rrinë në burg

spot_img

Lajme të ngjashëm

12665714642668f0a45d8908ade7b775

Prokuroria e Kosovës ka marrë vendimin për 7 deputetët e arrestuar ditën e djeshme, pas përplasjeve në seancën parlamentare. Prokuroria vendosi që deputetët e Vetëvendosjes të cilët hodhën gaz lotsjellës, të rrinë 24 orë në paraburgim. Bëhet fjalë për deputetët: Drita Millaku, Fitore Pacolli, Arbërie Nagavci, Liburn Aliu, Salih Zyba, Xhelal Sveçla, dhe Valon Ramadani.

Ratifikimi i Demarkacionit të Kosovës me Malin e Zi, u shoqërua me shumë tensione në Kuvend, pasi Lëvizja Vetëvendosje ishte kundër këtij votimi. Edhe pse për 4 herë rresht ndaluan votimin duke hedhur gaz lotsjellës, Demarkacioni u votua me 80 vota pro nga deputetët e Kosovës.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img