Hapësire reklamuese

Aktualitet

Prokuroria e Elbasanit lëshon 7 urdhër arreste, pranga disa personave në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Prokuroria e Elbasanit lëshon 7 urdhër arreste, pranga disa personave

Disa persona janë arrestuar në Tiranë mbrëmjen e kësaj të mërkure pas një aksioni “Blic” nga Policia.

Burime për medie bëjnë me dije se Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar shtatë urdhër arreste me qëllim goditjen e një bande e cila krijonte skema mashtruese për të përfituar mbi tatimin mbi vlerën e shtuar dhe për fshehjen e fitimeve.

Mësohet se nga shtatë urdhër arrestet e lëshuara nga Prokuroria, disa prej tyre janë ekzekutuar dhe një pjesë e autorëve kanë rënë në prangat e autoriteteve në kryeqytet.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese