Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Prokurori Koça me 8 apartamente, KPK: I ka përfituar ligjërisht

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca, i cilësuar nga mediat si “prokurori biznesmen” për shkak të pasurisë prej 8 apartamentesh, 2 garazhe dhe 2 makinave, ka dalë në seancë dëgjimore pranë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Sipas hetimit të kryer nga KPK janë konstatuar 8 apartamente, dy garazhe, dhe dy makina rezultojnë të jenë përfituar nga një shoqëri private, për të cilat është verifikuar origjina. Gjatë hetimit rezultoi se subjekti nuk është favorizuar nga kjo shoqëri ndërtimi.

Për sa i përket kriterit të aftësive profesionale, ka rezultuar se prokurori Koça, ka treguar aftësi profesionale, nivel të lartë etike dhe ka treguar angazhim profesional. Ndërsa për kriterin e figurës, subjekti ka plotësuar saktë formularin dhe është i përshtatshëm për vazhdimin e detyrës. Arqile Koça ka qenë kandidat për prokurorit i përgjithshëm dhe drejtues i sektorit të hetimit në Prokurorinë e Përgjitshme.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img