Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Prokurori Elison Sadiku nesër në ‘sitën’ e vettingut, ja pasuria

spot_img

Lajme të ngjashëm

a7e749742cbadfb857cbdc5c98117869

Ditën e nesërme do të jetë rradha e Prokurorit të Korçës Elison Sadiku për tu përballur me organet e vettingut.

Sadiku do t’i nënshtrohet ditën e martë vettingut, në mënyrë proritare, pasi është kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Procesi i vettingut për prokurorin Elsion Sadiku është realizuar nga trupi gjykues i drejtuar nga Brunilda Bekteshi me anëtarë Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komici.

Sadiku, ka mbaruar shkollën e Magjistraturës ne vitin 2006 dhe është emëruar më pas në Prokurorinë e Korçës.
Ai vazhdon të ushtrojë funksionin si prokurur, e ndërsa mban dhe postin e zv/drejtuesit të prokurorisë së Korçës.

Ndërkohë, analiza e pasurisë është një ndër tre shtyllat e rivlerësimit së bashku me vlerësimin e aftësive profesionale dhe kontrollin e figurës.

Elsion-Sadiku-fotoooo.jpg

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img