Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Projektligji për duhanin, Beqaj kërkon të mos votohet, kundërshton Ruçi: Denonco rastet, nise që nga unë

spot_img

Lajme të ngjashëm

89dda54fb160444c616ab650930c45a9

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka kërkuar sot nga deputetët në Kuvend që sot të mos miratohet projektligji “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr.9636, datë 6.11.2006, “Për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit”.

Sipas tij nuk duhet të rëndohet me këtë projektligj shkelës. “Do kërkoja që ky ligj të mos votohet sot, për zbatimet që ne i bëjmë këtij ligji. Nuk është e drejtë të rëndojmë me këtë projektligj shkelës”, tha ai.

Ndërkohë, kryeparlamentari Ruçi e rrëzoi propozimin e ish ministrit. Ruçi u shpreh se arsyetimi i tij nuk është i mjaftueshëm duke iu drejtuar Beqajt që të denoncojë rastet konkrete, madje duke nisur prej vetë kreut të Kuvendit që është duhanpirës.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img