Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Projekti ‘Lungomare 2’, pronarët në Radhimë përplasen me IKMT-në dhe policinë (Video)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

506bcced1feae37fc7ce5073a8e35adb

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vazhdon fazën e prishjes së ndërtimeve pa leje në qytetin e Vlorës, saktësisht në zonën e Radhimës.

Operacioni ka nisur ditën e sotme, megjithatë një numër i madh i pronarëve të këtyre ndërtesave dhe banorë të Radhimës po përplasen ashpër me njëri-tjetrin. Ata pretendojnë se shembja e banesave të tyre po bëhet në mënyrë të paligjshme. IKMT-ja po e ndërmerr këtë fushatë në kuadër të projektit ‘’Lungomare 2’’, e cila do të zgjasë shëtitoren e Lungomares në Vlorë përgjatë bregdetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img