Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Projekti i Rindërtimit/ Rama inspekton punimet në Krujë: Shkolla e re u bë nga themelet, çdo gjë po ecën shumë mirë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1653bfd5a0734e6514bf4e24591cf5cb

Kryeministri Edi Rama, shoqëruar nga ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, si dhe nga kryetari i Bashkisë së Krujës, Artur Bushii, kanë kryer inspektimet në zonën e Krujës, aty ku tërmeti ka lënë më shumë gjurmë.

Ministri Ahmetaj tha se Bubqi dhe Thumana janë dy zona, që kanë marrë një zhvillim modern pas tërmetit shkatërrimtar, ndërsa Rama u shpreh se një shkollë e re u ndërtua nga themelet, me standartet më të mira europiane.

Arben Ahmetaj: Donatorët sot kanë përfunduar shkollën e parë në Krujë. 45 familje do jetojnë në 7 pallate që do të ndërtohen. Bubqi dhe Thumana kanë model i zhvillimit modern.

Edi Rama: Punimet po ecin shumë mirë. Puna vijon intensivisht.

Më shumë

spot_img
spot_img