Tirana
light rain
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
6 °
E premte, 27 Janar, 2023

Projektbuxheti 2023, Meta: Amendamentet e PL evitojnë rëndimin e barrës fiskale dhe dekurajimin e profesionistëve të lirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka rikhtyer sërish në vëmendje amendamentet e depozituara në Kuvend për buxhetin e vitit 2023 duke thënë se kanë si qëllim evitimin e rëndimit të menjëhershëm të barrës fiskale.

Përmes një postimi në “Facebook”, Meta thote se këto amendamente kanë si qëllim edhe evitimin e dekurajimit të profesionistëve të lirë, në mënyrë që ata të mos largohen nga vendi.

Partia e Lirisë ka propozuar shtyrjen e taksimit për profesionet e lira deri në kalimin e krizës.

“Amendamentet e Partisë së Lirisë për Projektbuxhetin 2023, për të evituar rëndimin e menjëhershëm të barrës fiskale dhe për të evituar dekurajimin e profesionistëve të lirë, në mënyrë që ata të mos largohen nga vendi”, shkruan Meta.

Më shumë


spot_img
spot_img