Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Projekt-Buxheti i 2021, Denaj: Në vitin e ardhshëm parashikojmë rritje ekonomike 5.5%

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4d449771b014224b6db1e93622c88223

Në seancën plenare ditën e sotme po prezatohet projektligji për buxhetin e vitit 2021.

Në fjalën e saj ministrja e Financava, Anila Denaj u shpreh se vitin që vjen pritet që ekonomia të pësojë një rritje prej 5.5%.

Ndër të tjera ajo u shpreh se kryesore në këtë projektligji është rimëkëmbja ekonomike, pasi ka marrë një goditje nga pandemia, por edhe nga tërmeti shkatërrimtar i 26-nëntorit.

 “Kryefjala e projektligjit për buxhetin është rimëkëmbja ekonomike. Do të synohet rimëkëmbja, pasi situata u vështirësua për shkak të tërmetit dhe pandemisë së COVID-19. Në 2021 parashikojmë rritje ekonomike 5.5%, një rritje kjo qëndrueshme”, tha Denaj

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img