Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Progres-raporti i KE për zgjerimin, Rama konferencë me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca dhe kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të zhvillojnë një konferencë për median.

Kjo konferencë do të jetë në lidhje me Progres-Raportin e Komisionit Europian dhe do të zhvillohet në kryeministri.

Komisioni Evropian dje prezanton Raportet e Progresit për vendet e zgjerimit. Në raport thuhej “Shqipëria ka shënuar përparim të mirë në fushën gjyqësore teksa ka vazhduar zbatimin e reformës gjithëpërfshirëse gjyqësore, theksohet në Raportin e Progresit”.

Megjithatë, kritika ka pasur sa i përket sulmeve verbale, fushatave të shpifjes dhe kërcënimeve ndaj gazetarëve.

Sot do të zhvillohet edhe takimi i radhës i Këshillit Kombëtar për Integrimin Europian (KKIE). Në këtë takim do të prezantohet “Raportit Vjetor i Komisionit Europian për Shqipërinë”. Fjala do të mbahet nga Kryetarja, Jorida Tabaku dhe Nënkryetari i Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, Taulant Balla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img