Program veror punësimi dhe udhëtimi në SHBA për studentët, ambasada amerikane: Mundësi e shkëlqyer

Publikuar tek: aktualitet, më 08:04 25-04-2019 Program veror punësimi dhe udhëtimi në SHBA për studentët, ambasada amerikane: Mundësi e shkëlqyer

Ambasada amerikane ka njoftuar studentët se programi Veror i Punësimit dhe Udhëtimit në SHBA është një mundësi e shkëlqyer.

Sipas njoftimit të ambasadës duke punuar me kohë të pjesshme dhe duke udhëtuar përreth Shteteve të Bashkuara për tre muaj studentët e universiteteve mësojnë rreth kulturës amerikane.

'Programi Veror i Punësimit dhe Udhëtimit është një mundësi e shkëlqyer për studentët e universiteteve për të mësuar rreth kulturës amerikane duke jetuar në Shtetet e Bashkuara, duke punuar me kohë të pjesshme dhe duke udhëtuar përreth Shteteve të Bashkuara për tre muaj. Sigurisht, kur programi mbaron, ju duhet të ktheheni në Shqipëri që të përfundoni universitetin! #pyetanen', shkruan ambasada amerikane.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdekja e 25-vjeçares në Elbasan, familjarët sot sërish protestë
Minutat e fundit të Rexhina Deborvës: Iu lut mamisë t'i filmonte lindjen, vuri beben në gji e më pas... »
Article Logic
Execution time: 0.010670900344849
array(1) { ["section"]=> string(103) "program-veror-punesimi-dhe-udhetimi-ne-shba-per-studentet-ambasada-amerikane-mundesi-e-shkelqyer-161777" }