Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Profesori i historisë: Më mirë i mbyllim shkollat se sa të lejojmë mbajtjen e shamisë në to

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një profesor i historisë është shprehur se mëse shamitë lejohen në ambientet mësimore, atëhere është më mirë që të mbyllen shkollat shqipe.

“Shaminë duhet me ndalu në Kosovë, unë do të jem kundërshtari më i madh i kësaj çështje”, tha ai.

Ai është shprehur kundër mbulesës në shkolla dhe nëse ajo lejohet në vendoset në shkolla atëhere ai ështëshprehur që do të japë dorëheqjen.

“Nëse kryeministrit, presidentja, kuvendi, qe lejon që me u votu problem I shamise, unë do të distancohem edhe nga të gjitha institucionet e Kosoves dhe do te jem kundershtari më i madh. Nuk do të jetë bash leht me kalu këto cështje, ky është mjerim i mjerimit. Nese lejohen shamiat unë jam I mendimit që me I mbyll shkolla shqipe krejt, niher duhet me I mbyll krejt shkollat shqipe pastaj me u leju shamiat”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img