Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Profesor Riccardi në Tiranë, Meta: Kënaqësi të promovojmë gjuhën e kulturën italiane

spot_img

Lajme të ngjashëm

bce39ece666b8d59d2253d595ca8e7a0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur ditën e sotme në Tiranë profesor Riccardi-n, President i shoqatës “Dante Alighieri”. Riccardi ndodhet në Tiranë për të promovuar gjuhën e kulturën italiane, që ndihmon në fuqizimin e miqësisë midis dy popujve, shkruan Meta.

Statusi i plotë:

Kënaqësi të takoja profesor Riccardi, themelues i komunitetit të “Sant’Egidio” dhe President i shoqatës “Dante Alighieri”, për të promovuar gjuhën e kulturën italiane, që ndihmon në fuqizimin e miqësisë midis dy popujve.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img