Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Produksioni konfirmon banoren e dytë të BBV, gazetarja që bëri të famshme Esmanë

Shkruar nga Newsbomb
Produksioni konfirmon banoren e dytë të BBV, gazetarja që

Produksioni i Big Brother Vip3 ka konfirmuar banorin e dytë të shtëpisë më të madhe në Shqipëri.

Pas moderatorit nga Kosova Meriton Mjekiqi, Ledjona Xheladinaj do të jetë banorja e dytë e edicionit të tretë të Big Brother Vip. Sonte 13 janar në ekranin e Top Channel do të nisë Big Brother Vip3 me prezantues Ledion Liçon.

Por kush është banorja e dytë e shtëpisë së Big Brother?

Mbi 12 vite në gazetari, Ledjona Xheladinaj e ka nisur profesionin si korrespondente e qarkut të Korçës. Aktualisht, punon si gazetare në një program investigativ, ku në fokus ka kryesisht maniakët, pedofilët, por edhe abuzues të tjerë.

Lexo edhe: Sonte nis Big Brother Vip, Arbana Osmani uron Ledion Liçon: Suksese miku im i vjetër

Kronikat dhe historitë që ajo ndjek janë bërë vazhdimisht virale në rrjet. Këtu kujtojmë historinë e Esmasë në emisionin “Piranjat” e cila la burrin dhe fëmijët për tu arratisur me të dashurin e saj, por që më pas u pendua dhe u rikthye te bashkëshorti dhe fëmijët.

Ledjona njihet gjithashtu edhe për “Haberet e fshatit”, një program që e realizon për kanalin e saj në Youtube, aty ku sjell copëza nga realiteti në fshatrat shqiptarë.

Pjesëmarrjen e tij në Big Brother Vip e ka konfirmuar edhe aktori i humorit, Julian Deda.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese