Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Prodhonte pije freskuese me veprimtari të kundraligjshme, arrestohet pronari i punishtes (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

df9a495cf095d33cfbb0ba87dceb9f66

Policia e Shkodrës ka arrestuar një pronar punishtje që prodhonte pije freskuese, ndonëse punishtja ishte në sekuestro preventive prej dy vitesh.

Mësohet se në pranga ka rënë Xhavit Kasemi, 55 vjeç, banues në lagjen “Ajasëm” Shkodër.

Gjithashtu bëhet me dije se Kasemi është emër i njohur për autoritetet, pasi është arrestuar edhe më parë për të njëjtat vepra penale.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në punishten e tij e cila është e bllokuar që nga  viti 2017  ku është bërë sekuestro preventive , janë gjetur të prodhuara në mënyrë të kundraligjshme pije të ndryshme të cilat kishin etiketa të falsifikuara si dhe shirita etiketash të ndryshme.

Njoftimi i policisë:

Shkodër

Rifillon prodhimin e pijeve freskuese në punishten e cila ishte në sekuestro preventive prej dy vitesh, arrestohet në flagrancë  pronari i punishtes i dënuar më parë për të njëjtën veprimtari të kundraligjshme

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Xh.K., 55 vjeç, banues në lagjen “Ajasëm”  Shkodër, i arrestuar dhe më parë për të njëjtat vepra penale.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në punishten e tij e cila është e bllokuar që nga  viti 2017  ku është bërë sekuestro preventive , janë gjetur të prodhuara në mënyrë të kundraligjshme pije të ndryshme të cilat kishin etiketa të falsifikuara si dhe shirita etiketash të ndryshme.

Materialet i kaluan  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale ”Punësim i paligjshëm” , “Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale”,  “Fshehje të ardhurave” dhe “Prodhim dhe shitja e ushqimeve dhe e lëndëve të tjera të rrezikshme për shëndetin”.

62085969_555500194977662_4586228149536161792_n.jpg

62481887_688204274955343_2314315656838774784_n.jpg

62148878_2059817800794291_8893244383579602944_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img