Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Prodhonte dhe shiste drogë, arrestohet i shpalluri në kërkim (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Sarandes ka arrestuar një 31-vjeçar për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Në pranga është vënë Ervis Veizi, banues ne fshatin Metoq, Sarande. Veizi, rezulton person në kërkim prej muajit shkurt 2018.

Në datën 09.06.2018, Gjykata e Sarandës ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë “Arrest ne burg” për “prodhim dhe shitje të lendëve narkotike”.

Sipas hetimeve, Veizi është pjese e një grupi kriminal prej 16 personash, të goditur nga policia e Sarandës ne shkurt 2018, të cilët kryenin trafik droge drejt Greqisë.

 

Më shumë

spot_img