Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Prodhonin dhe shisnin prezervativë fals, shkatërrohet banda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia kineze ka shkatërruar një bandë që prodhonte dhe shiste prezervativë fals.

albsig

spring

Sipas mediave vendase, prezervativët, që shënoheshin me emrat e markave të mëdha ndërkombëtare si Durex dhe Okamoto, shiteshin në hotele dhe supermarkete në Kinën qendrore dhe lindore.

Më shumë se 500.000 kuti false me vlerë totale prej 9.9 milionë dollarë u sekuestruan dhe 17 persona u arrestuan në provincat Henan, Hebei dhe Zhejiang.

Policia tha se prezervativët e falsifikuar përbënin një kërcënim për shëndetin publik, për shkak të nivelit të tepërt të baktereve.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img