Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Procesi për presidentin e ri, sqaron grupi i PS: Nëse opozita nuk sjell emrat me firma në këto 2 raunde, atëherë mazhoranca…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste thotë se nëse opozita nuk sjell emrat për presidentin e ri me firmat që duhen, atëherë do i japë vetë mazhoranca propozimet.

PS i ka dhënë afat opozitës që deri në raundin e tretë të dorëzojë emrat me firmat, ndryshe PS do të japë propozimet e saj në raundin e 4.

albsig

spring

“Dy ditë më parë kemi rënë dakord që në raundin e dytë dhe të tretë ne nuk do propozojmë kandidat dhe i takon opozitës të propozojë. Propozimi për President duhet të vijë dhe me firma mbështetëse nga opozita. Nëse presidenti nuk zgjidhet në këto dy raunde, në raundin e katërt do të propozojmë ne. Takimi ka qenë publik dhe kjo është dakordësuar në prani të mediave”, shprehet grupi i PS.

Kujtojmë që dje opozita propozoi 8 emra për kandidat për president, ndërsa sot grupi parlamenta i PD od të mblidhet serish sot.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img