Procesi i rindërtimit pas tërmetit, Bardhi bën bilancin: Shumë premtime, pak punë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:14 27-11-2020 Procesi i rindërtimit pas tërmetit, Bardhi bën bilancin: Shumë premtime, pak punë (VIDEO) Foto-Montazh, Edi Rama- Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social "Facebook" për bilancin 1-vjeçar të rindërtimit nga tërmeti i 26 nëntorit.  

Në statusin e tij, Bardhi shkruan se procesi i rindërtimit është një nga dështimet më të mëdha të Kryeministrit, Edi Rama.

Teksa rendit disa nga premtimet e pambajtura të Ramës lidhur me këtë çështje, Bardhi shkruan se bilanci një vjeçar është shumë premtime dhe fare pak punë.

Statusi i plotë i Bardhit:

Procesi i rindërtimit pas tërmetit është një nga dështimet e mëdha të Edi Ramës. Bilanci i tij një vjeçar është shumë premtime, fare pak punë.

Më konkretisht:
1. Premtoi se deri në dhjetor familjet do të futeshin në shtëpitë e tyre. Per 1 vit, ka ndërtuar vetëm 2.6% të shtëpive.
2. Premtoi se në shtator nxënësit do të kishin shkollat e reja dhe qytetarët spitale të reja. Pas një viti, 3% të shkollave të premtuara dhe zero spitale.
3. Bilanci 1 vjeçar pas tërmetit i Edi Ramës është zero pallate të reja të ndërtuara.

Edi Rama ka arritur vetëm një objektiv me rindërtimin. U ka dhënë klientëve të vet shumicën e fondit për rindërtimit. Vetëm Safet Gjicit i ka dhënë 35 milionë euro me një dorë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rindërtimi në Lezhë, Pjerin Ndreu: Janë shtuar personat që vijnë tani, thonë që ‘nuk e dija se ju jepni lekë se do vija që në fillim’
Mjeku ngre alarmin: Nuk po respektohet karantina e kontakteve të të infektuarve, edhe Këshilli Teknik nuk e ka sqaruar siç duhet »
Article Logic
Execution time: 0.011296987533569
array(1) { ["section"]=> string(91) "procesi-i-rindertimit-pas-termetit-bardhi-ben-bilancin-shume-premtime-pak-pune-video-229389" }