Tirana
heavy intensity rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
2.1kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Procedohen penalisht dy pronarë lokalesh në Tiranë, pas kontrolleve policia gjeti… (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës nisi procedim penal për dy pronarë lokalesh. Lokalet e ndodhura në rrugën “Aleksandri i Madh” dhe Mikel Maruli”, pas kontrolleve u konstatua se brenda ambienteve të bareve operohej me aktivitete të lojërave të fatit.

NJOFTIMI I POLICISË

Sekuestrohen në total 4 tavolina pokeri, 80 fisha pokeri, 5 pako lera bixhozi, një sasi lekësh dhe 1 DVR e kamerave të lokalit.

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.6, pranë D.V.P.Tiranë proceduan penalisht shtetasit :

– E.D., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Në rrugën “Aleksandri i Madh”, në ambientet e brendshme të lokalit bar, në përdorim prej tij, gjatë kontrollit të ushtruar janë konstatuar 10 shtetas duke luajtur poker në një tavolinë të përshtatur për lojëra fati.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri.

– S.R., 29 vjeç, banues në Tiranë.

Në rrugën “Mikel Maruli”, në ambientet e lokalit për lloto sportive, në përdorim prej tij, gjatë kontrollit të ushtruar është konstatuar aktivitet i kundraligjshëm i lojërave të fatit.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale :

– 3 tavolina pokeri

– 80 fisha pokeri

– 5 pako letra bixhozi

– 1 DVR të kamerave të lokalit

– një shumë lekësh.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale “Organizim i llotarive të palejuara”, parashikuar nga neni 197 i Kodit Penal.  

[iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F1502420603377639%2Fvideos%2F2039936332959394%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true” ]

Më shumë