Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Probleme për Donald Trump, Senati voton PRO kushtetueshmërisë së gjyqit për fajësimin e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f95ecd5d74125a3a90de07d7df68062c

Senati ka votuar pro kushtetueshmërisë për gjyqin e fajësimit t ëish-presidentit Donald Trump.

Me 56 vota pro dhe 44 kundër, senatorët i kanë dhënë dritën jeshile gjyqit kundër Trump, i cili akuzohet si nxitës i protestave në Kapitol, ku mbetën të vrarë 5 persona.

Kanë qenë edhe 6 senatorë republikanë që e kanë tradhëtuar Trump duke votuar pro gjyqit ndaj tij.

Tashmë menaxherëve të Dhomës së Përfaqësuesve dhe ekipit të mbrojtjes së Trump do t’u jepet 16 orë kohë që të paraqesin faktet e tyre, me video dhe foto.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img