Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Probleme me pasurinë, ngec në Vetting gjyqtarja e Tiranës, KPK shkarkon Manjola Bejlerin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar sot nga detyra, Manjola Bejlerin, gjyqtare pranë Gjykatës e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Trupa gjykuese e përbërë nga Xhensila Pine, Olsi Komici, Valbona Sanxhaktari.

Gjyqtarja Bejleri u përball me Vetingun më 18 tetor për tre kriteret e vlerësimit atë të ligjshmërisë së pasurisë dhe kriterin etik dhe profesional.

Ajo është shkarkuar pasi dyshohet se ka fshehur pasurinë.

Manjola Bejleri e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2000 dhe punon prej më shumë se dy dekadash si gjyqtare në Gjykatën e Tiranës. Bejleri ka qenë gjithashtu kryetare e shoqatës së gjyqtarëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img