Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e Tiranës, Eriselda Bala

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Tiranës, Eriselda Bala.

Gajtë hetimit Bala është pyetur në lidhje me pagesën e 48 mijë euro përmes bankës, por që ajo tha se i ishte falsifikuar firma e saj në faturën e pagesës.

albsig

spring

Gjithashtu ajo ka pasur probleme në shtyllën e pasurisë, pasi nuk ka arritur të justifikonte 2 milion lekë të ardhura nga familja e bashkëshortit dhe një dhuratë 1 milion lekë nga gjyshërit e saj.

Bala e ka filluar karrierën si magjistrate në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë në vitin 2008 dhe një vit më vonë është transferuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pogradec. Në vitin 2015 ajo është emëruar si prokurore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img