Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PROBLEMATIKE/ 1 orë pas fillimit të provimit, publikohet në rrjetet sociale teza e matematikës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Maturantët në të gjithë vendin ditën e sotme janë duke zhvilluar testin e tretë të Maturës Shtetërore, atë të Matematikës.

Edhe pse nuk është mbyllur ende procesi i testimit të dijeve të tyre, teza është publikuar e plotë në mediat sociale vetëm 1 orë pas fillimit të provimit.

Testi i maturës ka nisur në orën 10:00 dhe do të përfundojë në orën 12:30.

E njëjta situatë ndodhi edhe gjatë zhvillimit të testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë ku teza doli 30 minuta pas nisjes së provimit, ndonëse më pas u tha se nuk ishte e njëjta tezë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img