Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Priten zhvillime të mëdha, Rama në konferencë për shtyp me ambasadorin e BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeminstri Edi Rama ka reaguar pak momente më parë për raportin e Komisionit Europian, i cili rekomandoi hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në një postim në Twitter, Rama bën me dije se në orën 15:00 do të mbajë një konferencë të përbashkët për shtyp me ambasadorin e BE Luigi Soreca.

Gjithashtu kryeministri deklaron se Shqipëria i ka kryer me sukses detyrat e shtëpisë në këtë procesin e integrimit europian.

‘Rekomandimi pozitiv pa kushte i Komisionit Europian për çeljen zyrtare të negociatave për anëtarësim të Shqipërisë me Bashkimin Europian, konfirmon se Shqipëria i ka kryer me sukses detyrat e shtëpisë në këtë proces Në 15.00 komunikim i përbashkët publik me ambasadorin e BE’, shkruan kryeministri.

Më shumë
spot_img
spot_img