Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Pritej të dilte por ky është vendimi që mori sot gjykata për të dyshuarin e vrasjes së turistes ruse

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Sarandës ka dhënë sot masën e sigurisë për Ermal Fataj, autorin e dyshuar për vrasjen e 15-vjeçares ruse Kseniya Ryok në Ksamil.

Gjykata ka vendosur të zgjasë masën e sigurisë për autorin, duke e lënë dhe 30 ditë të tjera të dyshuarin në burg.

Më herët 41-vjeçari kishte marrë masën e parë të sigurisë me 45 ditë burg.

Ai u arrestua menjëherë pas ngjarjes pasi në helikën e skafit ku ai lundronte janë gjetur fije floku të cilët dyshohet se i përkasin 15- vjeçares, e cila po notonte pranë mjetit lundrues. 

Më shumë