Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Prisnin dokumentet false për të udhëtuar drejt Britanisë, kapen në Spanjë 5 shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pesë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle teksa prisnin të udhëtonin drejt Britanisë së Madhe.

Policia spanjolle bën me dije se shqiptarët janë ndaluar në disa hotele në qendër të Palma, Majorca në të njëjtën kohë kur nga Shqipëria kishte mbërritur një pako me dokumente false për në Britani.

Policia thotë se kishte dijeni për dokumentet e falsifikuara, ndaj ngriti një pikë survejimi pranë hotelit, për të monitoruar mbërritjen e pakos. Ata akuzohen për falsifikim dokumentesh dhe kalim të paligjshëm.

Më shumë

spot_img
spot_img