Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022
spot_img

Prishja e banesave/Banorët tentojnë të futen me forcë brenda Këshillit Bashkiak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e qytetit të Vlorës po tentojnë  të hapin me focë derën e Këshillt Bashkiak.

Ata kërkojnë takim të menjëhershëm me kryeministrin Rama. Pas kësaj, i menjëhershëm qe reagimi i kryetarit Gjika, i cili tha se të gjithë do marrin dëmshpërblimin përkatës për objektet. Shpëtim Gjika pohoi se ky projekt ishte planifikuar prej kohësh dhe se ndërtimi i kësaj rruge është i domosdoshëm.

Nuk ka fare kthim mbrapa!”-citoi kryetari Gjika.

Në lagjen “Kushtrimi” të qytetit të Vlorës do të prishen rreth 100 banesa në kuadër të projektit për ndërtimin e rrugës Levan-Vlorë.

IKMT u ka lënë vetëm afat 5 ditë afat banorëve për të dalë nga banesat.

Një pjesë e mirë e banesave janë ende në proces legalizimi ndërkohë që, më herët  ministri Tahiri kishte bërë  thirrje për shpronësim duke i sigurar banorët se  kryeministri Rama, do ta trajtonte me seriozitet këtë çështje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img