Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Prishen 22 ndërtime pa leje, aksioni në Dhërmi e Vuno

spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vijuar aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonën bregdetare në Jug të vendit.

Nga data 21 prill iKMT ka shembur 22 ndërtime pa jele ndërsa aksioni së fundmi është përqëndruar në fshatrat turistik të Dhërmiut e Vunoit. Shumë prej godinave kanë qenë kryesisht dy katëshe dhe të ndërtuara në terren mjaft të vështirë. Aksioni dë të vazhdojë deri në fund të javës për prishjen e 28 ndërtimeve pa leje.

Më shumë
spot_img
spot_img