Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Prindërit e Majlinda Bregut në gjendje të rëndë nga Covid: Po luftojnë që mos na bëjë “hatanë”, nga frika nuk u vaksinuan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu, po kalon ditë të vështira pasi të dy prindërit e saj janë në luftë me Covid-19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ka qenë  vetë Bregu ajo e cila ka bërë me dije se të dy prindërit janë infektuar nga koronavirusi dhe aktualisht ndodhen në spital, ku dhe po marrin mjekimin e nevojshëm.

Bregu tregon se e ëma ka qenë ajo e cila ka luftua më fort me Covid-19, pasi gjendja e saj shëndetësore u rëndua dhe mjekët u detyruan që ta vendosnin në intubim.

Sipas ish-ministres prindërit e saj nuk kishin marrë ende vaksinën anti-Covid, pak nga frika dhe pak nga kokfortësia, ashtu si ajo e thotë.

Postimi  i plotë:

Për dy vaksina!

Prindërit e mi nuk ishin vaksinuar. Pak nga kokëfortësia e pak nga frika se mos vaksinat ju komplikonin shëndetin, vendosën të prisnin.

Por Covidi nuk ndjek planet e askujt. Përkundrazi, përqesh me pahir çdo moment, kur mendojmë se ia hodhëm.

Ka më shumë se 25 ditë që prindërit e mi po luftojnë, që Covid të mos na bëjë hatanë.

Shumë afër ‘hata-së’ ishim me Mamin, në intubim e spital për shumë ditë.

Dhimbja e zhbën edhe më të fortin. Dhe nuk di sa ton durim e kurajo duhet të shtysh netët mes ankthit se do të bjerë telefoni e të lajmërohesh, për më të keqen.

Nuk di sa forcë duhet për të përballuar veten që rri para teje, si dëshmitar i pafuqisë për të ndryshuar çka ka ndodhur.

Madje edhe kur fatmirësisht vjen lajmi i mirë, s’ke fuqi as për britmë lumturie, por zëvëndëson një palë lot me të tjerë.

Zoti dhe profesionalizmi e përkushtimi i Dr. Blerim Arapit Blerim Arapi dhe ekipit të tij, mamin na e ktheu në jetë🙏🙏🙏

Mundimi vazhdon, por mrekullia ndodhi.

E teksa bashkë me motrat, po mundoheshim të mbusheshim me frymë për mamin, nē spital përfundoi Babi.

I lodhur, i drobitur, i përkeqësuar papritur…

Dr. Silvana Bala, Dr. Arjan Mezini e gjithë ekipi mjekësor i  papërtuar që po kujdesen për Babin- Faleminderit! ☺️

Faleminderit për shpejtësinë Urgjencës Kombëtare që kanë mbërritur edhe më shpejt nga sa prisnim.

Uroj të dalim sa më shpejt, nga kjo spirale mundimi, këputje shpirti dhe përballje me vdekjen.

Po. Me vdekjen!

Kaq e rëndë është pesha e shpëtimit të njerëzve të dashur, sa paradoksalisht e lehtë, është marrja e vaksinës!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img