Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Princi i Maltës viziton Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Princi i Maltës Matthew Festing ka vizituar paraditen e sotme Shqipërinë. Ai u prit në Presidencë nga presidenti Bujar Nishani. Pas takimit, Nishani dhe Festigu mbajtën një deklaratë për shtyp, ku vlerësuan marrëdhëniet e mira 20-vjeçare mes Shqipërisë dhe Maltës.

 

 

Presidenti Nishani shprehu vlerësimet e tij për kontributin e Maltës prej dy dekadash.

 

Festingu ka vlerësuar marrëdhëniet e mira 20-vjeçare mes Maltës dhe Shqipërisë, duke renditur njëkohësisht edhe projektet e realizuara nga vendi i tij. ”Që nga viti 1995 projekte të rëndësishme sociale e shëndetësore janë zbatuar nga Organizata e Ndihmës së Urdhrit të Maltës në Shqipëri që tani numëron 200 vullnetarë”

 

Princi i Maltës Vlerësoi tolerancën dhe bashkëjetesën mes feve në Shqipëri, duke shtuar se për të dyja vendet është i një rëndësie të madhe bashkëpunimi kundër terrorizimit.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img