Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Princi Harry dhe Meghan bëhen prindër për herë të dytë, vjen në jetë “Lili”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dukesha e Sussex, Mehgan ka sjellë në jetë një vajzë, fëmija i dytë i saj dhe Princit Harry, bëjnë me dije mediat ndërkombëtare.

“Me gëzim të madh Princi Harry dhe Meghan, Duka dhe Dukesha e Sussex, mirëpresin vajzën e tyre, Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Winsdor”, thuhet në njoftim.

Vajza erdhi në jetë në Santa Barbara të Kalifornisë dhe gëzon shëndet të plotë ajo dhe nëna e saj.

Harry dhe Mehgan kanë zgjedhur ta quajnë vajzën e tyre të parë “Lili” në kujtim të stërgjyshes, emri i së cilës është Lilibet. Ndërsa emri i mesit Diana, u zgjodh për të nderuar gjyshen, Princeshën e Ëales-it, thuhet në njoftim.

Harry dhe Meghan njoftuan se ishin në pritje të një vajze gjatë intervistës me gazetaren amerikane Oprah Ëinfrey.

E porsalinudra është stërmbesa e 11-të e Mbretëreshës. Ajo është e teta në radhë për fronin, pas gjyshit Charles, xhaxhait William, tre fëmijëve të tij George, Charlotte dhe Louis, babai i saj Harry dhe vëllai i saj i madh Archie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img