Prince William dhe Kate plot 5 vjet martesë:Momentet e çmuara të çiftit që adhuron gjithë bota

Publikuar tek: bota, më 12:04 29-04-2016 Prince William dhe Kate plot 5 vjet martesë:Momentet e çmuara të çiftit që adhuron gjithë bota

5 vite të jashtëzakonshme, sa mbretërore, aq edhe të thjeshta. Njësoj si një çift i zakonshëm, e ndoshta për këtë adhurohen nga e gjithë bota. Prince William dhe Kate Middletone mbushin sot plot 5 vjet martesë.

Me foto janë momentet më të rëndësishme të jetës së tyre bashkëshortore:

 

1.Puthja në ditën e dasmës në ‘’Buckingham Palace’’

princegeorgeok.jpg

 

2.Lindja e djalit George 22 Korrik 2013

 

 princegeorge2.jpg

 

3.Lindja e vajzës Charlotte 2 Maj 2015

 princegeorge3.jpg

 

4.Puna si bamirës

 princegeorge4.jpg

5. Jeta në fshat, në Anmer Hall

 princegeorge5.jpg

6. Udhëtimi në Australi dhe Zelandën e Re, 2014

 princegeorge6.jpg

 

7. Udhëtimi në Indi dhe Bhutan, 2016

princegeorge7.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Amerikanët “kopjojnë” Ramën, ndërtojnë stadium me 4 kulla (Foto-Video)
Lajmi i fundit/ Bie helikopteri, besohet se në bord ishin 17 persona »
Article Logic
Execution time: 0.0060060024261475
array(1) { ["section"]=> string(100) "prince-william-dhe-kate-plot-5-vjet-martese-momentet-e-cmuara-te-ciftit-qe-adhuron-gjithe-bota-39031" }