Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Princ Leka dhe Princesh Elia dëshmitarë në martesën historike: Ishte lumturi e madhe të përjetonim kurorëzimin e dashurisë së dy miqve tanë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Princ Leka së bashku me Princeshën Elia javën e kaluar morën pjesë në martesën historike të Princit Imperial George Romanoc dhe Princeshës Victoria.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ka qenë Princ Leka i cili ka zbuluar se ai së bashku me Princeshën kanë qenë dëshmitarë të dasmës së çiftit.

Kjo ceremoni për ta ka qenë e mrekullueshme dhe do të ngelet gjatë në memorien e tyre.

“Te dashur miq,

Fundjaven e kaluar kam pasur kenaqesi te marr pjese në martesën historike te Princit Imperial George Romanov dhe Princeshës Victoria Romanovna, si deshmitar i dasmes se tyre.

Për ne ishte lumturi shumë e madhe të përjetonim kurorëzimin e dashurisë së dy miqve tanë, dy të rinjve të mrekullueshëm që meritojnë gjithë bekimet dhe lumturinë e botës!

St. Pitersburgu u gjallërua nga kjo dasëm fantastike që mikpriti të ftuar nga e gjithë bota, duke shpërfaqur madhështinë e një vendi me histori dhe tradita europiane. 100 vite pas revolucionit, Rusia na dhuroi një dasëm mbretërore si në përralla! Fjalimi prekës i Dukeshës së madhe Maria do mbetet nga më të ndjerët: Paraardhësit tanë sonte buzëqeshin atje lart në qiell… @grand_duke_george_of_russia @rebecca_bettarini @russianimperialhouse photos by: @dmosully”, shkruan Princi krah fotove të ceremonisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img