Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Princ Charls infektohet me Covid për herë të dytë, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Lajme të ngjashëm

Princ Charls ka rezultuar pozitiv me Covid dhe tashmë është izoluar në  Pallatin Mbretëror. Pricni i Uellsit mori përgjigjen e testit këtë mëngjes dhe më pas shtyri ceremoninë e zbulimit të një statuje në Winchester.

Kjo është hera e dytë që 73-vjeçar infektohet me koronavirus, ndërsa burime nga Pallati thanë se gjendja e tij shëndeetësore është e stabilizuar dhe se ka shdqaur simptoma të lehta. Charles do të zbulonte një statujë të Licoricia të Winchester, një biznesmene hebreje mesjetare që ishte huadhënëse parash dhe prind i vetëm në qytetin Hampshire.

Një natë para se të rezultonte pozitiv, Charles dhe Camilla ishin në një pritje në Muzeun Britanik për të festuar punën e Trustit Britanik Aziatik (BAT).


Më shumë