Hapësire reklamuese

Politikë

Primaret e PD, Alimehmeti: Sovraniteti largohet nga forumet dhe kryetari i partisë sot keni të drejtën ju të votoni

Shkruar nga Newsbomb
Primaret e PD, Alimehmeti: Sovraniteti largohet nga forumet dhe kryetari i

Kandidati i primareve tw Partisë Demokratike për bashkinë e Tiranës, mjeku Ilir Alimehmeti ftoi simpatizantët dhe anëtarët e PD që të marrin pjesë masivisht në këto votime, për të zgjedhur të ardhmen e tyre.

Alimehmeti vlerësoi fushatën e zhvilluar nga kandidatët për bashkinë e Tiranës duke thënë se nuk ka pasur asnjë pakënaqësi në lidhje me organizimin, ndërkohë që u shpreh se ka pasur në dizpozicion nga partia gjithçka që nevojitej për këtë proces.

“Sovraniteti largohet nga forumet dhe kryetari i partisë sot keni të drejtën ju të votoni për më të mirën tuaj. Ju ftoj të gjithëve të vini e të votoni për të ardhmen tuaj. Votime si këto nuk janë bërë më parë.

Të gjithë kandidatët kanë pasur listën e votuesve. Të gjitha janë të dhënat. Patjetër që jo të gjithë vijnë për të votuar. Fushata ka qenë pozitive. Nuk ka pasur incidentet, vetëm situata të vogla që zgjidhen”, tha Alimehmeti.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese