Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Prifti shqiptar nuk heziton për të uruar myslimanët për Fitër Bajramin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dom Gjergj Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e Fitër Bajramit. Meta i ka bashkëngjitur urimit dhe një foto të xhamisë së Durrësit, duke dëshmuar edhe njëherë tolerancën dhe mirëkuptimin që ekziston në Shqipëri mes besimeve të ndryshme.

“Rritemi n’at masë që pranojmë se i përkasim njëri-tjetrit edhe pse të ndryshëm. Rritemi atëherë kur buzëqeshja dhe hareja e tjetrit më gëzon, sepse tjetri është i lumutur. Miqve të mi dhe Myftinisë së Durrësit i uroj Bajramin. Festofshi me zemra të hareshme në familjet tuaja”, shkruan prifti katolik.

Pas muajt të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img