Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Prifti në Francë i shtyu ekstremistët duke iu thënë “Largohu Satana” para se ta vrisnin

Lajme të ngjashëm

Kryepeshkopi i Francës, Rouen, ka zbuluar një detaj rrënqethës gjatë funeralit të priftit Jacques Hamel, i cili u vra në Kishën Saint-Etienne-du-Rouvray gjatë meshës së 26 korrikut.

Sipas Kryepeshkopit prifti 85 vjeçar, u përlesh me ekstremistët dhe iu thirri “Largohu Satana”. MIjëra njerëz morën pjesë në funeralin e priftit ditën e sotme. I pranishëm ishte presidenti Francois Hollande, kryeministri Manuel Valls dhe Nikolas Sarkozy.

Më shumë