Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Prezantohet Iphoni i ri me tre kamera, ja si do duket dhe sa kushton (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kompania Apple ka nxjerrë të dhena të reja për fansat e Iphone duke treguar se si do të duket modeli i ri.

 

Sipas Apple modeli i ri do ketë tre kamera, një me HD 4K dhe një me super focus, për adhuruesit e fotografisë. Pritet gjithashtu që cilësia e fotografive të jetë edhe më e mirë se sa modeli i kaluar që kishte një kamera me rezolucion të të kanaqshëm.

Përsa i përket modelit të softëare apple ka thënë se s’do ketë ndryshime pasi menuja e apple është e përkryer. Ngjyrat do shtohen për hërë të parë dhe materialet e iphonit do e bëjnë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.

Data në të cilën Iphone i ri do dalë në treg nuk është bërë publike ende por me shumë mundësi telefoni i ri do dalë në treg në fund të beharit dhe çmimi i parë sipas Apple pritet që të jetë afërsisht 1100 dollarë.

53749623_611259372678737_5275588280493015040_n.png

 

Më shumë
spot_img
spot_img