Prezantimi i 15 kandidatëve të SPAK, kush janë prokurorët që u skualifikuan, nga Donika Prela te Besim Hajdarmataj (LISTA)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:54 16-07-2019 Prezantimi i 15 kandidatëve të SPAK, kush janë prokurorët që u skualifikuan, nga Donika Prela te Besim Hajdarmataj (LISTA)

Ditën e sotme u prezantuan 15 kanididatët për SPAK, shkruan Newsbomb.al. 

 Ndërkohë janë përjashtuar nga lista, prokurorë të rëndësishëm. si kryesuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela, e deri tek Besim Hajdarmataj.

Lista me prokurorët që dorëzuan dokumentet dhe u skualifikuan nga gara:

Besim Hajdarmataj

Donika Prela

Dorina Bejko

Dritan Prençi

Enkeleda Xhengo

Maksim Sota

Vladimir Mara

Ndërkohë, gjatë prezantimit të 15 kandidatëve, kreu i KLP, Gent Ibrahimi ndër të tjera theksoi se disa nga aplikantët kanë gabuar me dorëzimin e dokumenteve dhe për pasojë nuk janë në listën e fituesve.  

"Kanë gabuar në interpretimin e rregullores, kanë depozituar dokumente që nuk mund të merreshin në shqyrtim", tha ai.

Lista me kandidatët fitues:

Altin Dumani

Anton Martini

Alisabeta Imeraj

Arben Kraja

Doloresa Musabelliu

Klodian Braho

Enkeleda Millonaj

Manjola Kajana

Edvin Kondili

Ened Nakuçi

Elida Kaçkini

Ndini Tavani

Behar Dibra

Anita Jella

Besnik Muçi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013556957244873
array(1) { ["section"]=> string(125) "prezantimi-i-15-kandidateve-te-spak-kush-jane-prokuroret-qe-u-skualifikuan-nga-donika-prela-te-besim-hajdarmataj-lista-172371" }