Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

‘Presioni i fortë’ i opozitës së re: Të 35-të deputetët largohen nga Parlamenti nëse bëhet marrëveshje Rama-Basha

spot_img

Lajme të ngjashëm

8c9d32d0efea2e6f81fbf4c22ed27df3

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri shprehet se do të largohet nga politika nëse nuk bëhet Reforma Zgjedhore.

Ashtu si Valteri, mbrëmjen e djeshme dhe kolegu i tij Ralf Gjoni deklaroi në emisionin RepolitiX se se do të largohet nga Parlamenti nëse nuk bëhet Reforma Zgjedhore. Mirëpo Valteri shkoi edhe më tej, ai tha se të 35-të deputetët e opozitës së re do të largohen nga Parlamenti nëse bëhet marrëveshje Rama-Basha.

“Kemi marr garanci se Reforma Zgjedhore do të zbatohet, duan apo nuk duan të tjerët. Ta them prap se edhe unë largohem si Ralf Gjoni, nëse nuk bëhet. Nuk i lë njeri ata, nëser do të ikin të 35 deputetë nëse bëjnë marrëveshje Rama dhe Bashën. Nga 17 maj ata nuk i lanë të bëjnë marrëveshje. Ata duan të mbajnë këtë sistem zgjedhor. Do marrin ekspert të huaj. Po të kem 84 vota nuk pyes as për Ramën as për Bashën po e bëjmë ne. ” ka thën Halit Valteri.

Më shumë

spot_img