‘Presioni dhe ultimatumi nuk funksionon me mua’ Rama flet për grevën e naftëtarëve dhe protestën e banorëve të ish Kënetës

Publikuar tek: politike, më 11:19 21-10-2020 ‘Presioni dhe ultimatumi nuk funksionon me mua’ Rama flet për grevën e naftëtarëve dhe protestën e banorëve të ish Kënetës

Kryeministri Edi Edi Rama përpara gazetarëve ka folur edhe një herë për për naftëtarët e grevës të cilët jnë prej 24 ditësh në grevë.

Rama ndër të tjera ka folur edhe për protestët e banorëve të ish Kënetës së Durrësit, të cilët tahë se kërkojnë një zgjidhje për kanalizimet duke thënë se nëse nuk do ketë një përgjigje do të bllokojnë rrugën.

Rama u shpreh se me qeverinëe tij presionin dhe ultimatumi nuk funksionin. Ai u ka bërë thirrje edhe një herë naftëtarëve që të braktisin grevën dhe të bisedojnë, ndërsa për banorët e ish Kënetës është shprehur se po bëjnë gjithçka po kjo kërkon një kohë të gjatë për të përfunduar kanalizimet.

“Duke thënë edhe një herë që asnjë presion dhe ultimatum nuk funksionon me mua dhe këtë qeveri. Në rastin e naftëtarëve e kam bërë të qartë ne nuk jemi palë përball një pale ne jemi pjesw e një familje dhe me naftëtarët ne nuk kemi asnjë llogari të hapur apo një llogari për të mbyllur për shkak se është një marrdhënië perivate, dhe refuzojnë të hyjnë në asistencw.

Nuk kemi shkop magjik duhet të dalin nga greva nëse duan të bisedojnë me ne. Grevat bëhen per të snesibilizuar ne jemi të sensibilizuar nga dita 1. Me forma detyruse dhe me shprehje pagat pastaj ulemi flasim më vjen keq por nuk fuksionon. Nuk është e lehtë që të flesh jashtë jam i gatshëm sot që të fillojmë të bisedojmë me ta. Dalin ca në rrugë dhe thonë na bëni kanalizimet se do bllokojmë rrugën ku jemi këtu ne. Ne po bëjmë gjithcka që mundemi. Ne kemi bërë po nuk bëhen të gjitha gjërat sa hap e mbyll syt me presione me mua nuk fitohet gjë këtë gjë do ta mësojnë të gjithë,” tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Kuksianët nga Londra do i sjellësh me taksat tona apo lekët e tua?” Rama ‘kap ngushtë’ gazetaren: Sa taksa paguan ti? (Ajo s’e tregon se i zbulohet rroga)
Projekt-buxheti i 2021, Basha: Më i papërgjegjshmi në 30 vite, të zbatohet plani jonë »
Article Logic
Execution time: 0.013037204742432
array(1) { ["section"]=> string(127) "presioni-dhe-ultimatumi-nuk-funksionon-me-mua-rama-flet-per-greven-e-naftetareve-dhe-protesten-e-banoreve-te-ish-kenetes-224547" }