Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Presidenti Biden ri-testohet për Covid-19 dhe rezulton pozitiv

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA, Joe Biden është ritestuar ditën e sotme për Covid dhe ka rezultuar pozitiv.

Lajmin e ka bërë me dije doktori në Shtëpinë e Bardhë Kevin O’Connor. Ai tha se për të qenë i sigurt dhe për të mbrojtur personat përreth presidenti është ritestuar për koronavisur dhe ka rezultuar pozitiv.

“Siç u përshkrua javën e kaluar, duke pranuar potencialin e të ashtuquajturit “rikthim” pozitiv ndaj COVID-it të vërejtur në një përqindje të vogël të pacientëve të trajtuar me PAXLOVID, Presidenti është ritestuar, si për të mbrojtur njerëzit përreth tij, ashtu edhe për të siguruar zbulimin e hershëm të çdo rikthimi të virusit”, tha doktori i Shtëpisë së Bardhë, Dr. Kevin O’Connor.

Biden doli pozitiv u izolua për 6 ditë dhe më pas rezultoi negative, ndërsa tani ka një “rikthim” të Covid.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img