Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Presidentja Vjosa Osmani autorizon operacionin e FSK-së në Shqipëri: Nesër nis ‘lufta’ me flakët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja Vjosa Osmani, në cilësinë e komandantes supreme të Forcave të Sigurisë së Kosovës, ka nënshkruar autorizimin për dërgimin e trupave dhe pajisjeve të FSK-së në një operacion humanitar dhe në të njëjtën kohë ka informuar për këtë veprim Kuvendin e Kosovës.

Miratimi vjen pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për t`i ofruar ndihmë Shqipërisë në shuarjen e zjarreve.

Trupat dhe pajisjet FSK-së, do t`i vihen në dispozicion autoriteteve shqiptare me qëllim të shuarjes dhe vënies në kontroll të zjarreve. Mjetet dhe pajimet pritet të mbërrijnë në Kukës ku do të ndihmojnë në shuarjen e zjarrit atje.

Nderkohë nesër ata do të kalojnë Morinën dhe të ndihmojnë pjesën e veriut të vendit. Pas mbërritjes trupat do të akomodohen në Kukës për t’u nisur nesër në mëngjes te vatrat e zjarreve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img