Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Presidentja e KE zbulon bisedën me Ramën: Dozat e vaksinave nga BE do t’i shërbejnë “bluzave të bardha” dhe qytetarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Layen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama, ku kanë diskutuar për shpërndarjen e vaksinave të dhuruara nga BE në Ballkanin Perëndimor.

Përmes një postimi në Twitter, Von Der Layen shprehet se vaksinat që do t’i jepen rajonit tonë do të shpërbejnë për vaksinimin e punonjësve shëndetësor dhe qytetarëve në nevojë.

 Zyrtarja e lartë e BE shkruan se do të kapërcejmë së bashku këtë pandemi. 

“Ne jemi pranë partnerëve tanë në Ballkanin Perëndimor. Diskutova me Edi Ramën për shpërndarjen e vaksinave në Shqipëri, financuar nga Komisioni Europian për të vaksinuar sa më shpejt punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe njerëzit në nevojë. Së bashku do të kapërcejmë pandeminë”, shkruan von der Layen.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img