Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Presidentja e KE i dërgon letër urimi Vjosa Osmanit, mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka marrë letër urimi nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen, në të cilën ka shprehur mbështetje për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Lajmi u bë me dije nga zyra e shtypit të presidencës në Kosovë, e cila thekson se Von Der Leyen ndër të tjera ka prekur dhe rëndësinë e reformave dhe procesit të dialogut me Serbinë.

“Von Der Leyen, e ka potencuar rëndësinë e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, duke e konfirmuar angazhimin e Komisionit Evropian për avokim në drejtim të marrjes së një vendimi pozitiv nga ana e BE-së për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës”, thuhet  në njoftimin e  presidencës

Më shumë

spot_img
spot_img