Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Presidentja e KE flet në Samitin e Berlinit: Sillni Ballkanin Perëndimor më afër nesh! Të përshpejtojmë procesin e zgjerimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Komisionit Europian ka folur sot në Samitin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor dhe procesin e zgjerimit të BE.

Ursula von der Leyen ka thënë se BE duhet të përshpejtojë procesin e zgjerimit dhe Ballkani Perëndimor të afrohet sa më pranë familjes europiane.

Gjithashtu ajo shtoi se BE do të financojë plot 28 miliardë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe do të punohet për funksionimin e një tregu të përbashkët Rajonal.

Screenshot 6 4

Më shumë

spot_img
spot_img