Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Presidentin Meta e presin me tupana në Kamëz, shtrëngon duart me kryebashkiakun socialist

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Me tupana dhe muzikë tradicionale dibrane. Kështu është pritur sot Presidenti Ilir Meta në Kamëz, gjatë një aktiviteti që është mbajtur atje për përkujtimin e 100 vjetorit të luftës heroike të Dibrës dhe betejës së lavdishme të Lanë-Lurës!

Vetë Meta ndan pamjet e mëposhtme, ku nuk mungon dhe një shtrengim miqësor duarsh me kryebashkiakun socialist të Kamzës, Rakip Suli.

“Falenderues për këtë pritje kaq të ngrohtë në Kamëz nga komuniteti i dashur dibran. Përkujtojmë sot me krenari 100-vjetorin e Luftës heroike të Dibrës dhe betejës së lavdishme të Lanë-Lurës”, shkruan ai dhe publikon videon.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img